Rychlý pád ICO: většina nových kryptoměn ztrácí a neplní cíle

Společnost Ernst & Young zveřejnila výsledky své analýzy kryptoměn, které byly uvedeny na trh v roce 2017, a výsledky nejsou dobré.

Loni nastal boom financování podnikatelských projektů prostřednictvím emisí nových kryptoměn (ICO). Stovky projektů takto vybraly miliardy dolarů od veřejnosti, ale většina zklamala.

Ernst & Young už od loňského prosince monitoruje kryptoměny reprezentující 87 procent loňských ICO a zjistila, že 86 procent z nich je v současnosti pod cenou, za které byly uvedeny na trh. Skoro třetina (30 %) pak ztratil prakticky celou hodnotu.

A není se čemu divit, protože co se týče plnění cílů, jen 29 procent projektů má funkční produkt nebo alespoň jeho prototyp. Z toho vyplývá že 71 procent zatím nevyprodukovalo to, na co vybraly peníze od lidí.

Navzdory těmto nelichotivým číslům se přes ICO letos už vybralo více peněz než loni.

K cenovým poklesům je ale nutné dodat, že letos klesly výrazně všechny kryptoměny, včetně té nejstarší bitcoinu. Které nové projekty jsou životaschopné a pro investory výnosné, tak může ukázat až delší časové období a případná další vlna růstu tohoto sektoru.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru