Růstová vlna kryptoměn? Drtivá většina je v hluboké ztrátě

Analýza společnosti Messari ukázala, že zatím stále není možné hovořit o nové globální růstové vlně kryptoměn.

Bitcoin začal psát nová cenová maxima už na konci loňského roku, zatímco druhá největší kryptoměna ether před pár dny. Mohlo by se tak zdát, že se kryptoměny vrátily po třech letech k celkovému růstu.

To je sice možnost, ale zatím není potvrzená daty. Messari analyzovalo kryptoměny, které v lednu 2018 zaznamenaly svá historická maxima, a zjistilo, že 83 procent z nich vůči těmto svým maximům ztrácí minimálně 90 procent.

Analýzou prošlo celkem 410 tokenů. Kryptoměny, které zaznamenaly nejvyšší cenu v roce 2017, jsou v průměru o 82,45 procenta dole, zatímco kryptoměny, které zaznamenaly maximum v roce 2018, jsou v průměru dokonce o 90,71 procenta dole.

Pokud se posuneme dál z poslední zlaté éry do let 2019 a 2020, zjistíme, že kryptoměny, které v těchto letech psaly svá historická maxima, jsou vůči nim v průměru o 73,33 procenta, respektive 52,69 procenta dole.

Abychom tedy mohli hovořit o novém růstovém cyklu kryptoměn, bude muset nastat ještě poměrně značný růst většiny kryptoměn. Ten ale samozřejmě přijít nemusí, stát se může cokoliv.

Nemusí růst nic, můžou růst jen některé kryptoměny nebo opět všechny. Čas ukáže.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru