Rusové se na kryptoměny nevrhli, ukazují data z burz

Objemy obchodovaných kryptoměn v páru s ruským rublem v posledních dnech klesly.

Když západní svět začal uvalovat sankce na Rusko a ruské občany kvůli probíhající invazi na Ukrajině, někteří vyslovili obavy, že tyto sankce budou ve velkém obcházeny prostřednictvím kryptoměn.

Na A1Finance jsme už poukázali, že to není dost dobře možné kvůli tomu, jak sankce a kryptoměny fungují. A čas to potvrdil.

Analytická společnost Chainalysis ukázala, že objemy kryptoměn na obchodních párech s rublem dokonce klesly. Nastal tedy pravý opak.

24. února, kdy byly obchodní objemy kryptoměn v párech s ruským rublem za poslední dobu nejvyšší, činily 70,7 milionu dolarů. Zatímco včera, 3. března, byl tento obchodní objem ani ne poloviční, konkrétně 34,1 milionu dolarů.

Zdá se tedy, že ani běžní občané Ruska se nesnaží ve velkém směnit rubly za kryptoměny. Každopádně tyto částky jsou naprosto zanedbatelné s tím, co by Rusko potřebovalo za objemy z pohledu zahraničního obchodu, tam jde o desítky miliard dolarů denně.

V tom nemůžou kryptoměny pomoct ani bez sankcí, protože prostě nemají dostatečnou likviditu na takové denní objemy. Masivně by je to rozhýbalo a obrovsky zdražilo všechny transakce.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru