Rozhodnutí amerických úřadů vyvolalo propad kryptoměn

Sílící regulační tlaky na kryptoměny se naplno projevují v USA, na což trhy reagují negativně.

Z USA nejdříve přišla zpráva, že federální soud rozhodl, že Commodity Futures Trading Commission (CFTC) může kryptoměny klasifikovat jako komodity, a podle toho je regulovat. Jednalo se o rozhodnutí ve sporu s Coin Drop Markets.

Poté ale přišla ještě důležitější zpráva, když Securities and Exchange Commission (SEC) oznámila, že platformy, které umožňují obchodování s kryptoměnami, jež splňují definici cenných papírů, se musí u regulátora registrovat a získat licenci.

Navazuje to na předchozí zprávy amerických úřadů, podle kterých některé kryptoměny mají charakter cenných papírů, a tudíž podléhají stejné regulaci. V USA mají pro tento účel tak zvaný Howey Test, podle kterého se dá určit, zda jakékoliv aktivum naplňuje znaky cenného papíru.

Pro kryptoměnové burzy poskytující služby americkým rezidentům to znamená v podstatě tři možnosti. Buď přestanou prodávat ty kryptoměny, které jsou cennými papíry, nebo se registrují u SECu a budou podléhat regulaci. Samozřejmě existuje také třet možnost, a tím je úplně ukončení činnosti ve vztahu k USA.

Trhy s kryptoměnami na tyto zprávy reagovaly velmi negativně, včera během chvíle odepsaly 40 miliard dolarů z celkové tržní kapitalizace.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru