Zakladatel TechCrunche otevře dvoumiliardový fond založený na kryptoměně ripple

Michael Arrington, který stál u zrodu webu TechCrunch, chce věnovat zbytek své kariéry kryptoměnám, přičemž sází na Ripple.

Arrington objevil kryptoměny v roce 2013 a od té doby jim věnuje čím dál větší pozornost. Nakonec se rozhodl spolu s obchodními partnery založit investiční fond Arrington XRP Capital.

Jak jeho název napovídá, fond bude celý denominovaný v digitální měně XRP, která funguje v síti Ripple. Základní kapitál fondu bude 100 milionů dolarů, tedy více než dvě miliardy korun, čímž se zařadí mezi největší kryptoměnové fondy na světě.

Fond bude výhradně používat právě ripple, takže každý, kdo bude do něj chtít investovat, bude muset použít právě tuto kryptoměnu.

„XRP vyvinutý Ripplem je pro nás zvlášť užitečný,“ vysvětloval Arrington. „I když nemáme žádný obchodní vztah s Ripplem (například nejsou investory do našeho fondu), i tak můžeme využít jejich super rychlý a bezpečný zúčtovací systém, stejně jako kdokoliv jiný.“

„To znamená, že pro lidi mimo USA bude snazší do nás investovat a vybírat zisky. Není třeba se spoléhat na zastaralé metody využívající fiat měny pro mezinárodní převody, které jsou pomalé a zavalené poplatky.“

Arrington dodal, že i lidé v rámci fondu Arrington XRP Capital budou placeni v XRP.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru