Zajímá se vůbec cena XRP o soudní spor s SEC?

Pohled na cenový graf kryptoměny XRP vyvolává dojem, že investoři odložili soudní spor Ripplu s regulačním úřadem SEC na vedlejší kolej.

Když v prosince roku 2020 podal americký regulátor SEC soudní žalobu na Ripple, cena XRP zareagovala okamžitě a drtivě, propadla se na zhruba třetinu své původní hodnoty.

Jenomže pak nastal zajímavý úkaz. Pár týdnů se situace stabilizovala a následně přišel růst XRP na téměř dva dolary, tedy na více než desetinásobek dna z žaloby. Pak opět přišel pokles.

Ovšem když se podíváme na XRP v kontextu všech kryptoměnových trhů, zjistíme, že po oklepání se z rány od SEC následovalo chování podobné mnoha dalším tokenům.

Co je ještě více překvapující, je pohled na cenu XRP na vyšších časových grafech. Na tom týdenním je patrný dlouhodobý růst už od března 2020, kdy nastal všeobecný propad kvůli pandemii.

Touto optikou to vypadá, že žaloba SEC způsobila jen krátkodobý výkyv v ceně XRP a že poté přišel návrat na dlouhodobě vytyčenou trasu.

Makro technická analýza kryptoměn naznačuje, že se tyto trhy chovají podle typických vzorců, jako jsou Elliotovy vlny, Wyckoffovy akumulace a distribuce a tak dále. Ale je třeba si dát od grafů dostatečný odstup, respektive použít dost vysoký časový rámec, protože tyto cykly trvají více let.

Pokud bude XRP v tomto chování pokračovat, může se stát, že v dohledné době přijde nový býčí vlna, která cenu vynese na nová historická maxima, a to ještě předtím, než přijde jakékoliv rozuzlení sporu s SEC. To pak může znamenat opět jen krátkodobý výkyv na dlouhodobé křivce. Jako vždycky pravdu ukáže až čas.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru