XRP znovu přebírá pozici druhé největší kryptoměny od etheru

V posledních dnech způsobuje nadprůměrná aktivita XRP změny v žebříčku největších kryptoměn.

Zatímco většina předních kryptoměn v posledních týdnech a měsících stagnuje, XRP se minulý týden napnulo k oživení, když během čtyř dnů dokázalo ztrojnásobit svoji hodnotu. Následně nastala korekce, ale od minulého týdne je XRP pořád na více než dvojnásobku své původní hodnoty.

Už minulý týden se díky tomu podařilo XRP předčít ether a vzít si od něj pozici druhé největší kryptoměny, ovšem stejně jako loni v květnu a prosinci to bylo jen dočasné.

Tento týden XRP opět vykazuje silný růst, takže boj s etherem nekončí, v době publikace tohoto článku je XRP opět druhé podle tržní kapitalizace podle Coinmarketcap.com.

Co stojí za silným růstem XRP, nelze jednoznačně pojmenovat, protože nepřišla žádná výjimečná zpráva týkající se této kryptoměny. Společnost Ripple, jež staví svá softwarová řešení na XRP, sice oznámila partnerství s PNC Bank, která je devátou největší bankou v USA, ale podobná partnerství oznamuje pravidelně, letos s poměrně vysokou frekvencí.

Může se jednat o spekulativní růst v očekávání, co Ripple oznámí příští týden na své konferenci Swell. Navíc v říjnu, nejpozději však do konce roku, by měl být do ostrého provozu nasazen xRapid, který využívá pro mezinárodní převody peněz právě XRP.

Ovšem Ripple včera upravil své webové stránky způsobem, který potvrzuje jeho dřívější zprávy, že produkty xCurrent, xRapid a xVia konvergují do jednoho balíčku, v rámci něhož bude nabízeno využití XRP pro převody všem, takže se rozdíly stírají.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru