XRP začnou používat velké banky už letos, říká šéf Ripplu

Šéf Ripplu Brad Garlinghouse je přesvědčený, že software xRapid využívající kryptoměnu XRP pronikne do bankovního sektoru už letos.

xRapid je řešení pro rychlé a levné mezinárodní finanční převody. Využívá kryptoměnu XRP, která slouží jako nástroj pro přesun hodnoty. Transfery jsou díky tomu uzavřeny prakticky okamžitě a za zlomek nákladů ve srovnání se tradičními bankovními převody.

Pilotní provoz xRapidu už oznámily společnosti jako Western Union nebo MoneyGram, ale doposud se vždy jednalo o nebankovní finanční instituce. To se podle Garlinghouse brzy změní.

„Veřejně jsem prohlásil, že jsem pevně přesvědčený, že na konci tohoto roku budou velké banky používat xRapid jako nástroj likvidity,“ uvedl v rozhovoru pro CNBC. „Víte, určitě doufám, že na konci příštího roku to budou řádově tucty.“

Banky se doposud veřejně přiznávaly pouze k používání softwaru xCurrent, jenž také pochází z dílny Ripplu, nahrazuje systém SWIFT, stojí na blockchainových technologiích, ale nevyužívá žádnou kryptoměnu. Mezinárodní převody peněz zrychluje a zlevňuje, ale ne tolik jako xRapid.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru