V roce 2019 byly položeny základy pro masové nasazení blockchainu, říká technický šéf R3

Ačkoliv samotné kryptoměny neměly loni dobrý rok, blockchainové technologie se připravily na velké představení.

Loni se kryptoměnové trhy už druhým rokem ani nepřiblížily svým historickým maximům, což bylo zklamáním pro mnohé investory. Jenomže kryptoměny reprezentují pouze část blockchainového světa.

Ve skutečnosti je vyvíjeno mnoho firemních řešení, které blockchain používají bez nativních kryptoměn. Jedním z největších je Corda, jehož komerční verzi zaštiťuje společnost R3. Corda je univerzální otevřené řešení, které je možné použít v mnoha odvětvích, od financí, přes výrobu, až třeba po zdravotnictví.

A když se poslední zhruba čtyři roky hovořilo o tom, jak blockchain změní svět, podle technického ředitele R3 Richarda Gendala Browna jsme tomu už opravdu blízko.

„Bylo by omluvitelné, kdybyste si mysleli, že v roce 2019 všechno skončilo,“ řekl na téma blockchainových technologií. „Ale mýlili byste se. 2019 byl rok budování, nasazování a testování. A jak vstupujeme do roku 2020, tato tvrdá práce se začne vyplácet.“

Podle Browna mnoho firem dospělo právě loni do konečné fáze testování blockchainových řešení a letošní rok bude rokem jejich masivního nasazování do komerčního provozu napříč různými odvětvími.

Jako příklad revoluční změny uvedl odvětví zajišťoven, které bude díky blockchainu velmi zefektivněno, protože se zbaví starých postupů, které se neobešly bez rozsáhlého papírování. Blockchain Corda nasazují ve velkém také banky, například v Itálii.

Připomeňme, že Corda nemá nativní kryptoměnu, ale pro vyrovnání plateb podporuje XRP.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru