USA prohrávají technologickou studenou válku s Čínou, varuje zakladatel Ripplu

Zakladatel blockchainové společnosti Ripple Chris Larsen upozornil na velké problémy vyplývající z přístupu amerických úřadů ke kryptoměnám a jejich technologiím.

Blockchainové společnosti v USA dlouhodobě volají po tom, aby regulační úřady, případně zákonodárci, stanovili jasná pravidla pro kryptoměny a podnikání s nimi. Zatím ale stále čekají.

Ve svém článku pro The Hill zakladatel Ripplu Chris Larsen upozornil, že už moc času nezbývá. A to především proto, že ostatní země v čele s Čínou mohutně investují do rozvoje blockchainových technologií. Konkrétně Čína už testuje digitalizovaný juan v blockchainu.

Larsen varoval, že americký dolar by takto mohl ztratit roli světově dominantní měny. Protože fintechové firmy v USA nemůžou rychle postupovat vpřed kvůli absenci jasných pravidel, moderní finanční technologie vznikají jinde a můžou postavit Spojené státy mimo hru.

Larsen připomněl, že američtí regulátoři paradoxně dali zelenou kryptoměnám bitcoin a ether, které jsou dominantě těžené v Číně, zatímco americké XRP je zatím bez jasného vyjádření úřadů.

Dodal, že pokud si USA nechají ujet pomyslný fintechový vlak, svět by mohl přesedlat na jiné finanční systémy, které budou řízeny odjinud a můžou dokonce blokovat některé důležité americké mezinárodní transakce.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru