Stuttgartská burza nabídne obchodování s kryptoměnami

Börse Stuttgart stanovila nový milník pro kryptoměny, jako první klasická burza je nabídne k obchodování prostřednictvím své aplikace.

S kryptoměnami se převážně obchoduje na burzách, které vznikly jako kryptoměnové a jiná aktiva nenabízejí. Digitální měny si postupně nacházejí cestu i k forexovým brokerům, ale klasické akciové burzy zůstávaly stát stranou.

Börse Stuttgart, která je druhou největší akciovou burzou v Německu, se to však rozhodla změnit. Prostřednictvím aplikace Bison nabídne počínaje zářím letošního roku zákazníkům obchodování s kryptoměnami XRP (ripple), bitcoin, litecoin a ether. Další přibydou později.

Obchodování se obejde bez přímých poplatků, takže lze předpokládat, že zisky burzy budou pramenit ze spreadů. Dále nebude potřeba k obchodování digitálních peněženek, takže aplikace je zjevně zaměřena na pravidelné obchodování, a nikoliv na nákup a dlouhodobé držení.

Kromě obchodních funkcí poskytne aplikace Bison také nástroj pro analýzu sentimentu v sociálních médiích, uživatelům poskytne přehled tweetů týkajících se vybraných kryptoměn.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru