Santander spustil bankovní aplikaci založenou na blockchainu Ripplu

Santander se stal první bankou na světě, která svým klientům dala k dispozici řešení založené na blockchainových technologiích.

Společnost Ripple má mezi svými klienty více než 100 bank, které pro mezinárodní převody používají její řešení xCurrent založené na blockchainu, který je základním stavebním prvkem kryptoměn.

Doposud ovšem s takovými řešeními nepřicházeli do styku přímo klienti, banky je využívají pro převody peněz mezi sebou. Nyní se situace mění, protože Santander oficiálně spustil aplikaci One Pay FX, která využívá řešení Ripplu a je určena přímo retailovým klientům.

One Pay FX významně zrychluje mezinárodní převody, v rámci Evropy dojde k jejich realizaci stejný den, mezi kontinenty se doba prodlužuje na dva dny. K dispozici mají aplikaci klienti Santanderu zatím jen ve Španělsku, Velké Británii, Brazílii a Polsku. Další země budou následovat.

One Pay FX využívá řešení Ripplu pod názvem xCurrent, které je založeno na blockchainu, ale nepoužívá kryptoměnu Ripplu XRP. Tu využívá řešení jménem xRapid.

Nicméně Santander ve své tiskové zprávě uvedl, že do léta zavede v rámci aplikace One Pay FX funkci na okamžité mezinárodní převody. To by nasvědčovalo tomu, že se chystá na využití kryptoměny XRP, protože ta jako jediná umožňuje okamžité mezinárodní převody s okamžitým vypořádáním (settlement).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru