Roste počet burz, které používají jako základní kryptoměnu XRP

Čím dál více kryptoměnových burz si uvědomuje výhody XRP a nasazuje ho jako základní měnu.

Bitcoin se coby nejstarší a největší kryptoměna podle tržní kapitalizace těší zvláštní pozici, nabízí ho snad každá kryptoměnová burza, zatímco ostatní kryptoměny, tak zvané altcoiny, jsou velmi často obchodovány právě v páru s BTC.

Ovšem staré pořádky se pomalu mění, burzy postupně přicházejí na to, že transakce s XRP jsou podstatně rychlejší a levnější než ty s bitcoinem, a proto se právě XRP začíná prosazovat jako základní měna.

Jako hlavní měnu je používá burza SBI Virtual Currencies, kterou, jak její název napovídá, provozuje největší japonské bankovní konsorcium SBI.

Jako základní měnu pro všechny páry oznámila XRP také nová burza Dcex, která sídlí v San Franciscu v USA. Ta uvádí, že je registrována u FINCENu a že podstupuje kroky, které z ní učiní plně regulovanou burzu registrovanou u regulátora SEC a dalších amerických orgánů.

Mezi další burzy, které nedávno oznámily XRP jako základní měnu, patří singapurská Bitrue a indická Unocoin.

XRP je kryptoměna optimalizovaná na mezinárodní finanční produkty, v rámci svých softwarových řešení pro banky a další finanční instituce ji využívá především americká společnost Ripple.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru