RippleNet v praxi: Peníze z Evropy do Thajska rychleji než po Evropě

Platební společnost Azimo začala nabízet okamžité převody peněz z Evropy do Thajska, a to díky blockchainovým technologiím společnosti Ripple.

Azimo je společnost zaměřená na rychlejší a levnější mezinárodní převody peněz, licence má ve Velké Británii a Holandsku. Nedávno oznámila, že se zapojila do RippleNetu, což je blockchainová finanční síť postavená pro okamžité přeshraniční transfery peněz.

Do RippleNetu je kromě více než dalších 300 bank a platebních společností také zapojena největší thajská banka Siam Commercial Bank, se kterou Azimo uzavřelo partnerství, díky kterému začalo nabízet okamžité převody peněz z Evropy do Thajska.

Klienti Azima tak můžou peníze posílat z Evropy do Thajska rychleji, než je možné posílat peníze po Evropě, kde to trvá minimálně jeden den, spíše dva a někdy i více.

Azimo mohlo se Siam Commercial Bank uzavřít partnerství relativně snadno, protože RippleNet má standardizované rozhraní a pravidla, takže každá společnost zapojená do sítě může velice snadno posílat peníze všem ostatním.

Azimo pro některé mezinárodní transfery využívá také funkci RippleNetu nesoucí název ODL, jež dodává likviditu transakcím pomocí kryptoměny XRP. Zatím oficiálně jen pro převody na Filipíny, ale Thajsko by mělo být jednou ze zemí, které ODL a platby přes XRP spustí také, a to už letos.

Díky XRP dokáže například také zajistit okamžité převody pěnez mezi Austrálií a Evropou společnost FlashFX.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru