Ripple získává čím dál více finančních institucí do řad svých zákazníků

Vstup velkých hráčů do světa blockchainu akceleruje nasazování této nové technologie.

Kryptoměny se do povědomí veřejnosti dostávají zejména díky divokým cenovým pohybům, ale blockchainové technologie, na kterých stojí, si nacházejí uplatnění v reálném světě, a to čím dál více.

Jednou z největších společností, která na nich staví své produkty, je Ripple. Ten poskytuje software pro mezinárodní převody peněz, které jsou díky blockchainu rychlejší, spolehlivější a levnější než dosavadní řešení, kterým dominuje SWIFT.

Šéf Ripplu Brad Garlinghouse nedávno uvedl, že když Facebook ohlásil svoji libru, Ripplu se začali hrnout noví zákazníci ještě rychleji než kdy předtím. Po oznámení JPM coinu banky JPMorgan to byl další jasný signál. Téměř všichni si už uvědomují, že blockchain změní svět financí, a kdo se nepřizpůsobí, dostane se do velkých potíží.

Bankovní šéfka Ripplu Marjan Delatinne pak uvedla, že Ripple získává týdně tři až pět nových zákazníků z řad bank a ostatních finančních institucí, což představuje téměř zdvojnásobení tempa růstu během jediného čtvrtletí.

Zdá se, že adopce blockchainových technologií dosahuje bodu zlomu, kdy už se nejedná jen technologickou vymoženost pro experimentování, ale o nutnost, bez které finanční instituce nebudou konkurenceschopné.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru