Ripple začal nakupovat XRP

Společnost Ripple přišla se zajímavou zprávou, kryptoměnu XRP už jen neprodává, ale také nakupuje.

Ripple je největší hráč v ekosystému XRP a stále mu patří více než polovina všech existujících jednotek této kryptoměny. Drtivá většina je uzamčena v časovaných smart kontraktech a postupně se uvolňují.

Ripple své XRP používá na financování projektů, které staví na XRP, ovšem to se často setkává s nevolí držitelů této kryptoměny, kteří to vidí jako tlak na pokles ceny. Ripple proto postupně své prodeje utlumil na minimum, na burzách už neprodává nic, prodává jen finančním institucím, které XRP používají pro mezinárodní převody peněz.

Teď ale navíc začal také XRP kupovat na burzách. Prozradil to ve své pravidelné čtvrtletní zprávě. Neuvedl, v jakých objemech nakupuje, nicméně je to významná změna. Větší firemní nákupy mají potenciál vytvářet tlak na růst ceny.

Ripple potřebuje komplexně řešit likviditu pro funkci RippleNetu zvanou ODL, která využívá XRP pro přeshraniční převody peněz. Bývalý zaměstnanec firmy Bob Way před časem prozradil, že existuje mnoho možných komplexních mechanismů pro oběh XRP, přičemž jeden podle něj vytváří tlak na růst ceny.

Čas ukáže, jestli nová strategie Ripplu bude mít pozitivní vliv na cenu XRP. Jestli to, co se děje v posledních týdnech, je jejím odrazem, tak by odpověď musela být ano.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru