Ripple útočí na SWIFT, uspořádá konkurenční konferenci

Ripple coby společnost poskytující blockchainový systém pro mezinárodní finanční převody oznámil svoji novou konferenci jménem Swell.

Ripple chce změnit mezinárodní finančním převody prostřednictvím vlastní blockchainové technologie. Nejen bankám nabízí úspory v desítkách procent, zefektivnění a zrychlení převodů na několik sekund.

Ve fázi testů či dokonce produkce využívá síť RippleNet a software xCurrent více než 90 bank a jiných společností, a to především v Asii, nejvíce se Ripplu daří v Japonsku.

Při získávání klientů je tak Ripple přímým konkurentem SWIFTu, který dominuje současným mezinárodním finančním převodům na starých technologiích.

A tato konkurence se mimo jiné projevila oznámením Ripplu o uspořádání třídenní konference jménem Swell. Ta se totiž uskuteční ve dnech 16. až 18. října v kanadském Torontu, zatímco ve stejném městě a ve stejnou dobu bude pořádat SWIFT svoji konferenci Sibos. Ovšem Ripple bude mít svůj stánek i na Sibosu.

Na konferenci Ripplu vystoupí velká jména, mimo jiné bývalý šéf amerického FEDu Ben Bernanke a tvůrce internetu Tim Bernes-Lee. Chybět nebudou ani čelní představitelé bank, jako jsou GE Capital, Santander, SBI, Yes Bank nebo Axis Bank.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru