Ripple útočí na SWIFT, uspořádá konkurenční konferenci

0

Ripple coby společnost poskytující blockchainový systém pro mezinárodní finanční převody oznámil svoji novou konferenci jménem Swell.

Ripple chce změnit mezinárodní finančním převody prostřednictvím vlastní blockchainové technologie. Nejen bankám nabízí úspory v desítkách procent, zefektivnění a zrychlení převodů na několik sekund.

Ve fázi testů či dokonce produkce využívá síť RippleNet a software xCurrent více než 90 bank a jiných společností, a to především v Asii, nejvíce se Ripplu daří v Japonsku.

Při získávání klientů je tak Ripple přímým konkurentem SWIFTu, který dominuje současným mezinárodním finančním převodům na starých technologiích.

A tato konkurence se mimo jiné projevila oznámením Ripplu o uspořádání třídenní konference jménem Swell. Ta se totiž uskuteční ve dnech 16. až 18. října v kanadském Torontu, zatímco ve stejném městě a ve stejnou dobu bude pořádat SWIFT svoji konferenci Sibos. Ovšem Ripple bude mít svůj stánek i na Sibosu.

Na konferenci Ripplu vystoupí velká jména, mimo jiné bývalý šéf amerického FEDu Ben Bernanke a tvůrce internetu Tim Bernes-Lee. Chybět nebudou ani čelní představitelé bank, jako jsou GE Capital, Santander, SBI, Yes Bank nebo Axis Bank.