Ripple se stal druhou největší digitální měnou

0

Digitální měna Ripple (XRP) předstihla Ethereum a posunula se na druhé místo v žebříčku digitálních měn.

Králem digitálních měn je od svých počátků Bitcoin, který se těší dlouhodobému růstu a jeho současná hodnota přesahuje 1600 amerických dolarů, přičemž celková kapitalizace činí více ne 27 miliard dolarů.

Na dalších pozicích, měřeno právě podle tržní kapitalizace, se pořadí mění. Delší dobu patřila druhá pozice Ethereu, respektive jeho měně Etheru.

Dnes ho ale předstihl Ripple, který v posledních týdnech pravidelně znásobuje svoji hodnotu. Ještě v březnu měl jeden ripple hodnotu jen 0,005 dolaru, zatímco nyní je to více než 0,2 dolaru, což znamená nárůst o 4000 procent.

Experti nedokáží odhadnout, co za raketovým vzrůstem hodnoty Ripplu stojí, zda se jedná čistě o spekulace nebo solidně podložený růst reálným nasazením technologie do praxe.

Ripple totiž funguje primárně jako blockchainový systém pro rychlé a levné mezinárodní převody peněz, a za tímto účelem uzavřel mnoho partnerství s předními světovými bankami. V Japonsku už dochází k reálnému nasazení jeho systému a do systému se hlásí další banky.

Ripple jako měnu nelze na rozdíl třeba od Bitcoinu těžit, dá se pouze koupit na elektronických burzách typu Bitstamp, Poloniex nebo Gatehub.