Ripple se možná odstěhuje z USA. Vyjmenoval možné budoucí adresy

Vedení společnosti Ripple už dochází trpělivost s nejasnými pravidly pro kryptoměny doma ve Spojených státech, a tak zvažují krajní opatření.

Ripple spolu s dalšími kryptoměnovými firmami v USA dlouhodobě volá po jasném legislativním rámci pro kryptoměny a blockchainové technologie obecně. I když zákonodárci připravili několik návrhů potřebné legislativy, zatím nic konkrétního schváleno nebylo.

A tak stále platí vágní stav, kdy se kryptoměnám věnují různé regulační úřady bez konzistentního pohledu na věc. Nikdo nemá jistotu, že zrovna jeho kryptoměna nebude v budoucnu označena za cenný papír, který byl obchodován bez potřebných licencí. A že budou následovat postihy.

Ripple má velmi naléhavý zájem na tom, aby bylo jasno, protože kryptoměnu XRP používá ve svém softwaru pro mezinárodní převody peněz. Šéf společnosti Brad Garlinghouse proto prohlásil, že krajní případ, kdy by se Ripple odstěhoval do zahraničí, kde jsou pravidla jasná, nabývá konkrétních obrysů.

Na seznamu zemí, kam by se Ripple mohl přestěhovat, má Velkou Británii, Singapur, Japonsko, Švýcarsko a Spojené arabské emiráty.

Je ale velmi pravděpodobné, že rozhodnutí nepadne do amerických prezidentských voleb. Pokud je vyhraje opoziční Joe Biden, existuje šance na změnu postoje státu vůči kryptoměnám a na urychleném schválení potřebné legislativy. Ripple už určitě ví, jak se která politická strana k této věci staví a co může očekávat v případě různých výsledků voleb.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru