Ripple podal žalobu na YouTube, důvodem jsou podvodná videa

Společnost Ripple chce vysoudit na YouTubu peníze pro oběti kryptoměnových podvodů, které zneužívají její jméno.

Ripple se rozhodl postavit Goliášovi v podobě YouTubu jménem všech blockchainových projektů, jejichž pověst trpí kvůli obrovskému množství podvodů, jež zneužívají jejich jména.

Typický podvod vypadá tak, že se na YouTubu objeví video na kanálu, který neprávem nese jméno společnosti Ripple nebo jejího ředitele Brada Garlinghouse, a používá obrázky a videa s představiteli Ripplu, i když na to samozřejmě nemá právo.

Takové video slibuje kryptoměnu XRP zadarmo. Podmínkou je, aby žadatel nejdříve poslal menší obnos svých XRP na určitou adresu, za což má dostat zpět několikanásobek. Podvodníci si ale samozřejmě nechají XRP jen posílat a nic nevrací.

I když je to na první pohled průhledný podvod, stále se najde poměrně velké množství lidí, kteří se nechají nachytat. Takové podvody se šíří nejen na YouTubu, ale i na ostatních sociálních sítích, přičemž zneužívají jména různých blockchainových projektů.

Ripple a jeho ředitel Garlinghouse žalují YouTube proto, že téměř vůbec nereaguje na upozornění na tyto podvody a často odmítá podvodná videa mazat. Ripple a Garlinghouse tak přicházejí k újmě, protože jsou jejich jménem podváděni lidé, přičemž některé oběti se pak obracejí rozhněvané přímo na Ripple a jeho ředitele.

Ripple chce na YouTubu vysoudit peníze a přerozdělit je mezi oběti těchto podvodů. Jak upozornil XRP.observer, Google, jemuž YouTube patří, byl jedním z prvních investorů do Ripplu, což činí tento případ ještě zajímavějším.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru