Ripple oznámil nové partnery využívající kryptoměnu XRP, je mezi nimi i banka

Blockchainová společnost Ripple dosáhla dalšího milníku, když oznámila, že se do její finanční sítě zapojilo už 200 institucí.

Ripple podal komplexní zprávu o svých partnerech naposledy na sklonku roku 2017, kdy oznámil, že RippleNet využívá pro mezinárodní finanční převody už přes 100 finančních institucí. Tehdy také dodal, že další větší oznámení učiní, až se počet klientů zvýší na 200.

A to se stalo právě teď, mezi poslední nové klienty patří Euro Exim Bank, SendFriend, JNFX, FTCS, Ahli Bank of Kuwait, Transpaygo, BFC Bahrain, ConnectPay, GMT, WorldCom Finance, Olympia Trust Company, Pontual/USEND a Rendimento, celkem jich je 200.

Většina klientů Ripplu využívá software xCurrent, který nahrazuje Swift. Přibývá ovšem také finančních institucí, které k tomu využívají software xRapid, jenž dodává likviditu mezinárodním peněžním převodům podle potřeby díky kryptoměně XRP.

Do posledního oznámení Ripplu bylo veřejně známo 15 společností, které XRP využívají v testovacím nebo produkčním režimu. Teď se jich přidalo dalších pět, které XRP nasadí rovnou do produkce: JNFX, SendFriend, Transpaygo, FTCS a Euro Exim Bank.

Euro Exim Bank se tak stává první oficiálně potvrzeno bankou, která bude používat XRP pro finanční převody. Nejdříve prostřednictvím třetí strany (BitPay), poté bude sama přímo držet XRP, magazínu Fortune to prozradil její provozní šéf Graham Bright.

Euro Exim Bank je banka zaměřená export a import, sídlí na Svaté Lucii a zastoupení má ve Velké Británii.

Do RippleNetu je zapojena celá řada bank, jako například Santander, Bank of America, MUFG, Itaú, Mizuho Akbank, Standard Chartered, WestPac, CIMB, Siam Commercial Bank nebo National Bank of Kuwait. Ale Euro Exim Bank je první, která potvrdila využívání kryptoměny XRP.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru