Ripple oznámil komerční nasazení xRapidu a XRP

Sanfranciská společnost Ripple oznámila během prvního dne své konference Swell, že softwarové řešení xRapid přechází z testovacího do komerčního provozu.

Ripple před lety původně začal s myšlenkou, že finanční instituce budou používat kryptoměnu XRP pro mezinárodní finanční převody, protože je to levnější a rychlejší způsob. Ovšem nedostatek regulace a nedůvěra institucí v nové technologie ho přiměla udělat několik mezikroků.

Tím hlavním bylo postavit nové základy pro mezinárodní převody, nový systém xCurrent, který nahrazuje Swift. V druhé vrstvě pak nabízí využití XRP pro ještě větší zrychlení a zlevnění mezinárodních převodů peněz.

XRP můžou ale firmy použít i samostatně díky softwaru xRapid. Ten se zrodil loni a zhruba po roce přechází do ostrého provozu. Jako první jej začaly používat MercuryFX, Cuallix a Catalyst Corporate Federal Credit Union. Jedná se především o koridory z USA a Evropy do Mexika, tedy převody z USD a EUR na MXN.

Další koridory na řadě by měly vést na Filipíny a do Brazílie. Řada dalších společností, jako MoneyGram, Western Union nebo ZIP Remit pokračují v testování xRapidu a termín komerčního nasazení ještě neupřesnily.

Ripple potřebuje nejdříve vybudovat větší likviditu XRP ve vybraných koridorech, než budou moci toto řešení používat také velké banky. Generální ředitel Ripplu Brad Garlinghouse nedávno řekl, že xRapid a XRP bude už letos používat minimálně jedna velká banka a že příští rok by to měly být tucty bank.

RippleNet coby síť pro rychlé a levné mezinárodní finanční převody je dnes dostupná ve 40 zemích světa na šesti kontinentech. Ripple do ní nyní získává v průměru dvě nové finanční instituce každý týden, takže by se jejich celkový počet měl v současnosti pohybovat kolem 200.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru