Ripple ODL: Z Austrálie do Evropy peníze rychleji než v rámci Evropy

Australská platební společnost FlashFX začala v rámci RippleNetu využívat likviditu podle potřeby s XRP, což se projevuje velkými přínosy pro klienty.

Okamžité finanční převody velmi pomalu pronikají do tuzemských plateb, u těch zahraničních si o nich zatím můžeme nechat jen zdát, stále trvají několik dní.

Přitom technologie pro okamžité převody už dostupné jsou. Demonstroval to australský FlashFX, který je zaměřený na mezinárodní platby. Svým klientům začal nabízet okamžité převody peněz mimo jiné na evropskou burzu Bitstamp, a to včetně konverze z australských na americké dolary.

Dosahuje toho díky zapojení do RippleNetu, což je mezinárodní platební síť společnosti Ripple, ve které už jsou stovky bank a dalších finančních institucí. FlashFX využívá funkci ODL (On Demand Liquidity – likvidita na přání), která při převodech do zahraniční využívá kryptoměnu XRP jako přestupní měnu.

Celý převod tak trvá jen pár minut, a to včetně konečného vyrovnání (settlement), přičemž poplatky jsou minimální. To mimo jiné znamená, že australští kryptoměnoví obchodníci paradoxně můžou dělat převody na Bitstamp rychleji než Evropané, pro které jde o platby v rámci jednoho kontinentu a stejné měny.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru