Ripple klade důraz na odlišení od XRP

Společnost Ripple se chce jasně odlišit od kryptoměny XRP, můžou za tím být regulační důvody.

Ještě zhruba před rokem se běžně zaměňovalo mezi Ripplem společností a ripplem kryptoměnou. Sanfranciská společnost však letos začala klást důraz na to, že se jmenuje Ripple, zatímco kryptoměna, kterou používá ve svých softwarových řešeních, se nazývá XRP.

Důvody jsou pravděpodobně hlavně regulační, Ripple se chce vyhnout tomu, aby XRP bylo klasifikováno jako cenný papír a podléhalo přísné regulaci.

Podle řady právních analýz, z nichž jednu provedla burza Bittrex před rozhodnutím zařadit do své nabídky pár XRP/USD, XRP být za cenný papír považováno nemůže. Nicméně jasné oddělení identity společnosti od kryptoměny může v tomto ohledu jen pomoct.

V USA se čeká na vyjádření regulačních úřadů, oficiální zpráva od SECu zatím nepřišla. Někteří jeho zaměstnanci doposud komentovali jen bitcoin a ether, ale úřad své oficiální stanovisko nevydal k žádné z větších kryptoměn. Pomoct v tomto ohledu může rozhodnutí federálního soudu, které je očekáváno ve sporu investora, který koupil menší objem XRP, se společností Ripple.

Historie kryptoměny je přitom delší než historie společnosti Ripple. Digitální měna coby předchůdce XRP vznikla už v roce 2004, tedy pět let před bitcoinem, ale tehdy ještě nevyužívala blockchainové technologie. Vývoj XRP coby kryptoměny začal v roce 2012 a k jejímu vylepšování dochází průběžně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru