Ripple daroval 29 milionů dolarů v XRP na školní projekty

Blockchainová společnost Ripple věnovala v přepočtu zhruba 600 milionů korun americkým školám.

Kryptoměny a jejich technologie jsou tu s námi už několik let, ale pokud bychom pátrali po hmatatelných přínosech v rámci běžného života, moc úspěšní bychom nebyli. Komerční nasazení totiž přichází pomalu.

Zřejmě největší náskok v tomto ohledu má Ripple, jenž se specializuje na rychlé a levné mezinárodní převody peněz a do jehož portfolia klientů patří už zhruba 150 bank a jiných finančních domů.

Blockchainové technologie Ripplu tedy už nyní mají své reálné přínosy a tato sanfranciská společnost se rozhodla zanechat ještě jednu velkou pozitivní stopu, a to tak, že darovala svoji kryptoměnu XRP v hodnotě 29 milionů dolarů na školní projekty v rámci DonorsChoose.org. Zaplatila tím všechny projekty, které byly na tomto webu otevřené.

Na DonorsChoose.org zveřejňují své žádosti o příspěvky školy z celých USA, jedná se o projekty na vylepšení učeben, nákup vybavení, školních pomůcek a tak dále.

Tento krok zřejmě inspiroval další blockchainový projekt OmiseGO, který pár dní po Ripplu oznámil, že daruje milion dolarů přes GiveDirectly.org, což je charitativní projekt zaměřený na lidi žijící v extrémní chudobě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru