Ripple chce být Amazonem světa kryptoměn

Šéf Ripplu Brad Garlinghouse potvrdil změnu strategie své firmy, mezinárodní platby už nejsou jediným zaměřením.

Ripple vznikl v roce 2012 s cílem významně zefektivnit přeshraniční platby prostřednictvím blockchainových technologií. Příslušná softwarová řešení již na trhu má a teď má v plánu rozšířit svůj záběr.

„Amazon začal jako prodejce knih a prodával pouze knihy. My jsme začali s platbami. Za dva roky uvidíte, že Ripple je pro platby tím, čím byl Amazon pro knihy,“ avizoval Garlinghouse v rozhovoru pro Financial Times.

Nové aktivity startuje Ripple především přes svoji investiční divizi xPring. Investoval tak například do herního projektu Forte, hudebního Raised In Space či blockchainového úvěrování Dharma.

V poslední době ale Ripple pozměnil svůj přístup a prostřednictvím xPringu omezil financování projektů, a místo toho jim poskytuje programátorskou podporu.

Jelikož je Ripple stále největším držitelem kryptoměny XRP, snaží se své kroky přizpůsobit tomu, aby její hodnota rostla.

„Jsme kapitalisté, vlastníme velké množství XRP. Záleží mi tedy na celkovém trhu XRP? Stoprocentně,“ dodal Garlinghouse.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru