Ripple zůstává jednou z nejaktivnějších a nejúspěšnějších blockchainových firem.
V posledních letech Ripple neustále oznamuje nové klienty z řad bank a ostatních finančních institucí, které se zapojují do jeho sítě RippleNet. Nyní už jich má více než 250.
A protože kryptoměny už přestávají být pro bankéře vulgárním slovem, Ripple smazal hranice mezi svými produkty pro mezinárodní platby, jež se dělily na ty, které kryptoměnu XRP používají (xRapid), a které ji nepoužívají (xCurrent). Nyní už svoji nabídku prezentuje jako platební síť RippleNet, která umí dodat likviditu na přání prostřednictvím XRP.
Ripple si však uvědomuje, že pro co nejrychlejší růst ekosystému kolem XRP potřebuje další projekty a vývojáře, kteří tuto kryptoměnu využijí ve svých produktech. Proto před časem vyčlenil ze svých řad divizi xPring, která investuje miliardy korun do ostatních projektů a pomáhá vývojářům třetích stran s integrací XRP, nově k tomu vydala speciální sadu nástrojů (SDK).
Kromě investic do jiných projektů Ripple začal některé přímo kupovat. První dva jsou Logos a Algrim, se kterými získal 14 zkušených vývojářů a jejichž cílem budou produkty decentralizovaných financí, tedy kromě plateb také například půjčky či cenné papíry.
Mocného partnera při podpoře rozvoje a nasazování XRP má Ripple v japonské finanční skupině SBI, se kterou má dokonce společný podnik. SBI pracuje na nasazování Ripple řešení a XRP především v Asii, kde je v tomto směru jejím vlajkovým produktem aplikace Money Tap.
Money Tap je mobilní aplikace pro okamžité a levné platby bez omezení časem, která zatím umí jen domácí platby v Japonsku, ale v plánu jsou i ty mezinárodní s využitím XRP. Do Money Tapu už investovalo 30 japonských bank, včetně největších, jako je Mitsui Trust Bank.