#RelistXRP aneb držitelé XRP žádají burzy o opětovné zalistování

Poslední vývoj v soudním sporu mezi regulačním úřadem SEC a Ripplem poskytl podklad pro vrácení kryptoměny XRP na americké burzy.

Po vyhodnocení prosincové žaloby SEC na Ripple se řada burz rozhodla pozastavit obchodování s XRP úplně nebo alespoň pro americké rezidenty.

Důvodem je, že regulační úřad označil XRP za cenný papír, takže burzy měly obavy, aby nebyly obviněny z nepovoleného obchodování s cenným papírem.

Ovšem v rámci soudního řízení s Ripplem prohlásil advokát SEC, že XRP podléhá registračním povinnostem podle zákona o cenných papírech pouze v případě, kdy jej prodává Ripple a s ním spjaté subjekty.

To znamená, že všichni ostatní můžou s XRP volně obchodovat, včetně burz. Držitelé XRP proto začali prostřednictvím #RelistXRP masivně apelovat na sociálních sítích na burzy, jako jsou Coinbase, Kraken nebo Bitstamp, aby vrátily neomezené obchodování s XRP.

Žádná reakce ze strany burz zatím nepřišla, ale cena XRP reagovala na tyto zprávy pozitivně, vzrostla na hranici 60 centů amerického dolaru.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru