Předběžné soudní slyšení s Ripplem proběhne v únoru

Ripple už zná datum, kdy se bude moct poprvé bránit před soudem z nařčení z prodeje neregistrovaného cenného papíru.

Dva dny před Vánocemi podal americký regulační úřad SEC žalobu na Ripple a jeho dva nejvýše postavené lidi. Viní je z toho, že kryptoměna XRP má povahu cenného papíru, takže se jejím prodejem bez příslušného povolení provinili proti zákonu.

Ripple s touto interpretací nesouhlasí a stojí si za tím, že XRP není cenný papír. Především proto, že se jedná o open-source decentralizovanou kryptoměnu, nad kterou nikdo nemá výhradní kontrolu a která slouží jako prostředek směny. Její vlastnictví vlastníka nijak nespojuje s Ripplem, nevznikají při tom žádná práva ani závazky.

Ripple oznámil, že je připraven se bránit u soudu a dosáhnout vyjasnění pravidel pro kryptoměny v USA. Dodal, že se také těší na spolupráci s novým vedením regulačního úřadu SEC, protože kromě jeho šéfa odešlo také šest divizních ředitelů a ředitelé ekonomického a právního úseku.

Soud stanovil datum předběžného slyšení na 22. února, proběhne virtuální formou po telefonu. Obě strany budou moct při tom představit své hlavní argumenty a soud bude zjišťovat, zda není možné dosáhnout smíru.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru