Praktické použití kryptoměny v praxi: likvidita XRP na burze Bitso rychle stoupá

Ripple dokazuje, že když kryptoměna řeší skutečný problém, na trzích se to projeví jednoznačným růstem.

Americká společnost Ripple provozuje celosvětovou finanční síť RippleNet, jejíž hlavní funkcí jsou mezinárodní převody peněz s využitím blockhainových technologií.

Tyto převody můžou získat likviditu pomocí kryptoměny XRP, která slouží jako přestupní měna mezi dvěma národními. To umožní mezinárodní platby s téměř okamžitým vyrovnáním (settlement) a odstraní potřebu držet kapitál na zahraničních účtech.

XRP v mezinárodních platbách používá čím dál více klientů Ripplu, kterých je už více než 250 (banky a další finanční instituce). Jedním z nich je MoneyGram, který XRP začal používat zatím hlavně v koridoru do Mexika.

Jak se to projevuje v praxi, ukazuje graf zachycený na obrázku nahoře. Od července výrazně roste likvidita XRP a obchodované objemy na mexické burze Bitso, která slouží jako brána pro XRP při platbách do Mexika. Z desítek až několika málo stovek tisíců XRP během pár měsíců obchodované objemy vzrostly už na tři miliony XRP denně (v přepočtu více než milion amerických dolarů).

To vytváří nové příležitosti pro market makery neboli subjekty, které drží na burze XRP a vydělávají na rozdílech mezi nákupními a prodejními cenami. To ve svém důsledku zvyšuje poptávku po XRP. Pokud tímto způsobem budou dál růst obchodované objemy a Ripple podle plánu otevře další koridory, mělo by to vyvolat pozitivní tlak na růst ceny XRP.

Tento případ jasně ukazuje, že když je kryptoměna používána pro konkrétní a praktický účel, vyvolává to po ní skutečnou poptávku, která by nakonec měla překonat tu spekulativní, jež dlouhé roky vládne trhům.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru