Navzdory trvajícímu sporu s SEC pokořilo XRP hranici jednoho dolaru

Investoři zřejmě začali věřit, že Ripple ve sporu s regulačním úřadem SEC uspěje, a vyhnali cenu XRP do výšin, které nepoznalo tři roky.

Na konci loňského roku mělo XRP vyšlápnuto k rostoucímu trendu spolu s ostatními kryptoměnami, ale pak přišla žaloba regulátora SEC, která cenu srazila k 15 centům, což je za poslední tři roky dno.

XRP se ale oklepalo a v únoru se jeho cena začala znovu zvedat, aby dnes pokořila důležitý milník – cenu jednoho dolaru za token. Na této hodnotě byla naposledy v březnu 2018.

Žádné konkrétní zprávy, se kterými by bylo možné růst z posledních dvou dnů spojit, nejsou. Mezi investory tak zřejmě došlo ke změně nálady na základě série zpráv z posledních týdnů.

Mezi ty nejdůležitější patří nákup Ripplu čtyřicetiprocentního podílu v platební společnosti Tranglo a zařazení dvou partnerských společností (MercuryFX a Xago) do testovacího programu centrální banky v Jihoafrické republice. Všechny zmíněné firmy totiž používají nebo budou používat XRP a rozšiřovat jeho nasazení.

Co se týče samotného sporu, tak z informací, které přichází od soudu, se zdá, že SEC nebude schopné přesvědčit soudkyně, že XRP je cenný papír v současnosti. Právník regulačního úřadu dokonce přiznal, i podle něj podléhá prodej XRP regulaci pouze tehdy, pokud je prodejcem Ripple.

V tuto chvíli to tedy vypadá, že při nejhorším dostane nějaký trest Ripple, ale používání a obchodování XRP by mělo zůstat volné pro všechny ostatní. Což otevírá cestu pro jeho rostoucí nasazení v mezinárodních platbách.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru