Na letošním Swellu Ripplu vystoupí mimo jiné Bill Clinton

Na historický druhé konferenci společnosti Ripple bude nejznámější osobností bývalý prezident USA, doplní ho odborníci nejen na ekonomii.

Ripple, jenž využívá blockchainové technologie a kryptoměnu XRP pro mezinárodní finanční převody, je přímou konkurenci pro Swift. Po vzoru konference Sibos, kterou pořádá právě Swift, proto začal pořádat vlastní konferenci pod názvem Swell.

První Swell se uskutečnil loni a letos se 1. a 2. října uskuteční druhý ročník. Je to místo nejen pro komunikaci mezi Ripplem a jeho zákazníky, ale pro komunikaci mezi zákazníky a s potenciálními novými klienty Ripplu.

Zatímco loni byl největší hvězdou Swellu bývalý šéf FEDu Ben Bernanke, letos to bude bývalý prezident USA Bill Clinton. Důvod je ten, že Clintonova administrativa ve své době připravila adektvátní legislativní rámec pro rozvoj internetu a Ripple se domnívá, že podobně vstřícný postoj dnes potřebují kryptoměny a blockchainové technologie obecně.

Vedle Clintona vystoupí na Swellu také například bývalý ekonomický poradce prezidentů Clintona a Obamy Gene Sperling, manažeři centrálních bank z Brazílie a Saudské Arábie, zástupce šéfky Mezinárodního měnového fondu Ross Leckow nebo ředitelé firem jako InstaRem a BeeTech.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru