MoneyGram používá XRP už v pěti zemích

Blockchainové technologie Ripplu s využitím kryptoměny XRP dostaly partnerstvím s MoneyGramem potřebné palivo.

Ripple dlouhodobě řeší problém, kdy vysokou efektivitu mezinárodních plateb s využitím XRP zajistí vysoký počet uživatelů, zatímco velcí hráči s nasazením XRP zpravidla vyčkávali, dokud nebudou převody s XRP efektivnější.

Jinak řečeno Ripple potřebuje vybudovat likviditu pro XRP v co největším počtu mezinárodních koridorů, aby přilákal i ty největší banky, a jak se zdá, s MoneyGramem se mu to začíná dařit. Ripple do MoneyGramu investoval, a ten začal používat XRP v mezinárodních platbách.

Jako první to udělal v koridoru do Mexika, kde díky tomu začala výrazně růst likvidita XRP, na burze Bitso dokonce překonala bitcoin.

MoneyGram pak oznámil, že XRP začíná používat v dalších čtyřech zemích, přičemž jména prozradil jen dvě: Filipíny a Austrálie. Šéf firmy Alex Holmes dodal, že aby byly převody s XRP úspěšné, je třeba, aby je začalo používat více firem.

Další firmy se přitom neustále přidávají, z těch velmi významných jsou to například banka Interbank Peru a japonská finanční skupina SBI, která začne používat XRP v převodech mezi Japonskem, Thajskem a Filipínami.

1 názor na “MoneyGram používá XRP už v pěti zemích”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru