MMF chválí Ripple, ten se ocitne v nepřímé spolupráci se SWIFTem

Poslední dny přinesly několik pozitivních zpráv pro společnost Ripple a kryptoměnu XRP.

Na probíhajícím fóru FinTech v Paříži se objevilo hned několik důležitých informací. V každém případě se potvrdilo, že blockchainové technologie začaly měnit svět financí, ať se to současným dominantním hráčům na tomto poli líbí či nikoliv.

Šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová to vystihla následujícími slovy, přičemž pochválila společnosti Circle a Ripple, informaci přinesl XRP Observer.

„Nové technologie změní způsob, jakým funguje zprostředkování. Eliminují některé překážky, včetně neúmyslného upřednostňování,“ uvedla Lagardeová.

„V bankovních systémech mnoha zemí nebude rozdíl mezi těmi, komu se naruší byznys a kdo přežije, ale mezi těmi, kdo budou kanibalizováni, protože to nevidí přicházet a neosvojí si to, a mezi těmi, kdo budou sami sebe kanibalizovat.“

„Používám slovo kanibalizace záměrně, protože je to silné a hrozné slovo, ale o to skutečně jde, protože narušíte svůj obchodní model, změníte ho, snížíte své náklady, zrychlíte své transakce a budete dál důvěryhodní, protože budete stavět na již existujících základech, což je vaše banka a vztah s klientem, který jste vybudovali na důvěře.“

„Tak vidím změny, které se teď dějí. Když pomyslíte na Circle, Ripple a ostatní, ti jsou v tom aktivní a užiteční.“

Hned následující den přinesla diskuze na stejném fóru mezi šéfem Ripplu Bradem Garlinghousem a šéfem SWIFTu Gottfriedem Leibbrandtem další důležitou novinku. Liebbrandt totiž prozradil, že SWIFT připravuje integraci svého vylepšeného systému na mezinárodní transakce GPI do blockchainové platformy Corda, kterou vyvíjí R3.

Přitom Corda má modul s názvem Settler, který umožňuje platby s využitím kryptoměny XRP. Navíc R3 nově vytvořilo společný podnik s SBI Group podle stejného modelu, jako má SBI Group s Ripplem. SBI je velkým propagátorem XRP a do obou společností investovala.

Podle toho, jak je Corda prezentována, by tedy v budoucnu mělo být pro uživatele této platformy možné iniciovat mezinárodní transakce přes Swift a settlement platby zařídit přes XRP.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru