Litecoin se chlubí převodem 99 milionů dolarů, ale Ripple převádí miliardy levněji a rychleji

Krypto komunita v posledních dnech poukazuje na téměř stomilionový převod uskutečněný prostřednictvím litecoinu, ale tento typ převodů umí ještě lépe Ripple.

Na sociální síti Reddit se otevřela diskuze kolem převodu 99 milionů dolarů, který se uskutečnil prostřednictvím litecoinu, trval dvě a půl minuty a poplatek činil 40 centů amerického dolaru. Krypto komunita to považuje za ukázku toho, jak jsou kryptoměny lepší než standardní finanční mechanismy.

A vzhledem k tomu, jak pomalé a drahé jsou převody prostřednictvím bitcoinu, mnozí označují tento litecoinový převod za velmi rychlý a levný.

Ovšem je tu jiná kryptoměna, která umí finanční převody mnohem rychleji a levněji. Je to XRP neboli ripple. Všechny transakce trvají jen tři až čtyři sekundy, přičemž poplatky jsou téměř nulové.

Příkladem může být tato lednová transakce, při které došlo k převodu jedné miliardy XRP (tehdejší hodnota přes tři miliardy USD), přičemž poplatek činil 0,00001 XRP, tedy zhruba 0,00003 dolaru. A uzavřena byla za méně než čtyři sekundy.

XRP je nativní kryptoměnou softwarových řešení společnosti Ripple, která je dodává nejen bankám, ale i jiným finančním institucím ostatním firmám, které uskutečňují mezinárodní převody peněz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru