Kryptoměna XRP už pohání přes 7 procent plateb z USA do Mexika

Společnosti Ripple se daří zvyšovat likviditu v platebních koridorech, ve kterých v komerčním provozu funguje kryptoměna XRP.

Pokud mají mezinárodní převody peněz fungovat s využitím kryptoměny jako přestupní měny, musí být tato kryptoměna dostatečně likvidní vůči národním měnám v každé zemi, ze které transakce pochází nebo do ní směřuje.

V tomto duchu buduje Ripple likviditu pro XRP postupně v různých zemích, zatím jsou to USA, EU, Mexiko a Filipíny. Mezi těmito zeměmi/regiony už je možné posílat peníze přes RippleNet s využitím XRP, tedy se zajištěním likvidity podle potřeby.

To významně snižuje náklady na převody, které pak trvají jen desítky sekund a jsou finální. Šéf Ripplu Brad Garlinghouse prozradil v rozhovoru pro CNN, že v nejlikvidnějším koridoru mezi USA a Mexikem už více než sedm procent všech plateb směřujících z USA k jižnímu sousedovi proudí přes XRP.

Během dvou měsíců se tento procentní podíl více než zdvojnásobil. Zvyšující se likvidita přitahuje nové klienty do RippleNetu, konkrétně mexický koridor nově začne využívat Intermex.

Obdobným způsobem je budována likvidita XRP vůči fiat měnám v Austrálii a na Filipinách, brzy by se měla do komerčního provozu spustit také Brazílie. Pro letošní rok má Ripple v plánu otevírat nové koridory pro XRP po celém světě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru