Krypto cyniky přesvědčí Ripple, ne bitcoin, míní šéf deVere Group

Ředitel de Vere Group Nigel Green je přesvědčený, že řešení Ripplu pomůžou blockchainu stát se masovou záležitostí.

Bitcoin vznikl už před devíti lety, ale masového nasazení se nedočkal. Brzdou byly především rostoucí poplatky a zpomalující se transakce. Dnes kryptoměn existuje už více než 1500, ale jen málo z nich se dočkalo komerčního nasazení.

Lídrem na tomto poli je společnost Ripple, která vyvíjí blockchainová softwarová řešení pro převody peněz, přičemž některá z nich využívají její kryptoměnu XRP.

Kryptoměny se teď začínají stávat masovou záležitostí. Ale pořád je tu řada kritiků této krypto revoluce. Nicméně já si myslím, že můžeme očekávat, že zbývající krypto cyniky přesvědčí Ripple,“ uvedl Green.

„Je to hlavně díky zjevnému důrazu, který Ripple klade na integraci s bankami a ostatními finančními institucemi. Například bankovní gigant Santander nedávno spustil směnárenskou službu, která využívá blockchainovou technologii vyvinutou Ripplem, aby umožnil mezinárodní převody peněz uzavřené během jednoho dne. Také se uvádí, že (Ripple) jedná s dalšími velkými globálními bankami a skupinami pro převody peněz, aby vyvinul podobné produkty,“ pokračoval.

„Tím, že se Ripple soustředil na vývoj své strategie tímto směrem, pravděpodobně změní vnímání kryptoměn, zvýší svoji hodnotu a bude společně vést probíhající změny v tom, jak svět používá, řídí, užívá, ukládá a směňuje peníze,“ dodal.

deVere Group je nezávislá poradenská společnost, byla založena v roce 2002.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru