JPM Coin nedává smysl, říká šéf Ripplu

Šéf Ripplu Brad Garlinghouse je rád, že banka J.P. Morgan vstoupila do světa kryptoměn, ale je přesvědčen, že to neudělala správným způsobem.

Když J.P. Morgan oznámila svoji vlastní kryptoměnu JPM Coin, někteří měli za to, že se jedná o konkurenci pro kryptoměnu XRP, na níž staví svá řešení Ripple. Tak to ale není, protože JPM Coin bude fungovat pouze v uzavřeném systému banky a bude to stabilní digitální měna krytá dolarem, což znamená cenný papír.

Na probíhajícím D.C. Blockchain Summitu ve Washingtonu Garlinghouse vyjádřil radost z toho, že velká banka jako J.P. Morgan vstoupila do kryptoměn. Tím ale jeho chvála skončila.

„Ptal jsem se člověka z Morgan Stanley, který se mnou dělal rozhovor: Bude Morgan Stanley používat JPM Coin? A on řekl, že asi ne. Bude Citi používat JPM Coin? BBVA? PNC? A odpověď je ne,“ připomněl uzavřenost a centralizaci JPM Coinu Garlinghouse.

Už několik velkých světových bank oznámilo, že pracují na svých vlastních kryptoměnách.

„Znamená to, že budeme mít všechny ty různé coiny? Vrátíme se tam, kde jsme byli s nedostatkem interoperability?“ ptal se šéf Ripplu. „Nechápu to. Když jim dáte vklad jeden dolar, dají vám JPM Coin, který pak můžete přesouvat v rámci JPM ledgeru. Počkejte, tak prostě použijte jen dolar!“

„Nerozumím tomu. Pokud děláte transfery jen v rámci JPM ledgeru a musí to být dolar za dolar, musí to být kryté jedna ku jedné, tak nechápu, jaký problém to řeší,“ dodal.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru