Japonské banky budou používat aplikaci pro okamžité převody peněz od Ripplu

Blockchainová společnost Ripple oznámila, že většina japonských bank využije její technologii pro domácí finanční převody.

Ripple bankám a jiným finančním institucím nabízí několik produktů, které zrychlují a zlevňují převody peněz, a to především ty mezinárodní. Jako společnost je zaměřena na okamžité a levné mezinárodní finanční transakce.

Ovšem v Japonsku dojde na využití jejích technologií i v rámci tuzemských převodů, které jsou zatím překvapivě neefektivní. Konsorcium japonských bank, které sdružuje 61 bank, jež představují 80 % japonského trhu, vydá letos na podzim mobilní aplikaci MoneyTap pro rychlé tuzemské převody, které budou fungovat 24 hodin denně a sedm dní v týdnu.

Aplikace MoneyTap je založená na blockchainové technologii Ripplu a umožní okamžité finanční převody. „S důvěrou, spolehlivostí a dosahem bankovního konsorcia můžeme z plateb odstranit frikce a zajistit našim klientům rychlejší, bezpečnější a efektivnější domácí platby,“ komentoval šéf SBI Ripple Asia Takahaši Okita.

Aplikace MoneyTap v první fázi nebude využívat kryptoměnu Ripplu XRP, ale v budoucnu se to může změnit. „Zatímco je tento program zaměřený na domácí převody, skupina (konsorcium bank) ji bude chtít v budoucnu rozšířit o mezinárodní převody a mezibankovní zúčtování,“ uvedla šéfka Ripplu pro joint venture partnerství Ema Jošikaua pro Bloomberg.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru