Japonské banky budou používat aplikaci pro okamžité převody peněz od Ripplu

Japonské banky budou používat aplikaci pro okamžité převody peněz od Ripplu

Blockchainová společnost Ripple oznámila, že většina japonských bank využije její technologii pro domácí finanční převody.

Ripple bankám a jiným finančním institucím nabízí několik produktů, které zrychlují a zlevňují převody peněz, a to především ty mezinárodní. Jako společnost je zaměřena na okamžité a levné mezinárodní finanční transakce.

Ovšem v Japonsku dojde na využití jejích technologií i v rámci tuzemských převodů, které jsou zatím překvapivě neefektivní. Konsorcium japonských bank, které sdružuje 61 bank, jež představují 80 % japonského trhu, vydá letos na podzim mobilní aplikaci MoneyTap pro rychlé tuzemské převody, které budou fungovat 24 hodin denně a sedm dní v týdnu.

Aplikace MoneyTap je založená na blockchainové technologii Ripplu a umožní okamžité finanční převody. „S důvěrou, spolehlivostí a dosahem bankovního konsorcia můžeme z plateb odstranit frikce a zajistit našim klientům rychlejší, bezpečnější a efektivnější domácí platby,“ komentoval šéf SBI Ripple Asia Takahaši Okita.

Aplikace MoneyTap v první fázi nebude využívat kryptoměnu Ripplu XRP, ale v budoucnu se to může změnit. „Zatímco je tento program zaměřený na domácí převody, skupina (konsorcium bank) ji bude chtít v budoucnu rozšířit o mezinárodní převody a mezibankovní zúčtování,“ uvedla šéfka Ripplu pro joint venture partnerství Ema Jošikaua pro Bloomberg.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *