Po dramatickém růstu se ripple opět stává druhou největší kryptoměnou

V době, kdy většina předních kryptoměn spíše stagnuje, se ripple neboli XRP tlačí nahoru a přeskakuje své nepřímé konkurenty.

Ještě na začátku prosince stál jeden ripple jen kolem 25 centů amerického dolaru, zatímco dnes, v době publikace tohoto článku, se obchoduje za 1,85 dolaru (průměr podle Coinmarketcap.com). To představuje nárůst o 740 % během necelých tří týdnů.

Díky tomuto rychlému růstu ripple přeskočil v žebříčku kryptoměn podle tržní kapitalizace bitcoin cash a dnes bojuje s etherem o druhou pozici za bitcoinem. Ripplu patřila druhá pozice už letos v květnu, když zažil svůj první velký růst, následně ji ale ztratil.

Na začátku roku stál jeden ripple jen 0,006 dolaru, k dnešnímu dni tak zhodnotil o těžko uvěřitelných 30833 % neboli více než třísetnásobně. Z předních kryptoměn je to jednoznačně nejvíc.

Za tímto růstem jsou pozitivní zprávy od společnosti Ripple, která za kryptoměnou stojí. Ta využívá blockchainové technologie pro mezinárodní převody peněz a její řešení používá už více než 100 finančních domů, mezi které se nedávno přidal například AMEX.

Ripple má také silné zastoupení v Japonsku, kde mezi jeho klienty patří velké banky sdružené v rámci SBI Holdings, které nedávno oznámily využití řešení Ripplu v oblasti platebních karet.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru