Coil představil nový způsob monetizace digitálního obsahu, využívá k tomu XRP

Projekt Coil přišel s novým způsobem zpeněžení obsahu poskytovaného přes internet, kryptoměna XRP v něm hraje ústřední roli.

Projekt Coil založil bývalý technický ředitel Ripplu Stefan Thomas a realizoval tak svoji dlouhodobou vizi nového způsobu placení za konzumaci digitálního obsahu.

Coil umožňuje všem, kdo publikují digitální díla, jako jsou internetové články či videa, snadno přijímat přímé platby od návštěvníků. Coil umožňuje takzvané streamování plateb, tedy placení za konzumaci obsahu v reálném čase podle objemu.

Coil pro to využívá kryptoměnu XRP, která je optimalizovaná právě na platby. Transakce s ní jsou velmi rychlé a poplatky zanedbatelné.

Coil už je funkční řešení, je ale zatím teprve na začátku a v reálné aplikaci je v tuto chvíli pouze na komunitním blogu xrpcommunity.blog. Zda se ho podaří masově rozšířit, ukáže teprve čas, ale jakýkoliv vydavatel ho může použít pro placený obsah.

Tvůrci Coilu věří, že pro placení za digitální obsah předložili lákavou alternativu k reklamě (bannery, text, video) a k obchodování s osobními daty uživatelů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru