Blockchain a digitální aktiva jsou na prahu masové adopce v platbách

Ripple zveřejnil během své konference Swell výsledky svého průzkumu mezi společnostmi zabývajícími se platbami, a ty ukazují, že se blockchainové technologie masově prosazují.

Bitcoin coby první kryptoměna a průkopník blockchainu existuje už téměř deset let, přesto jsou tyto technologie zatím stále ve svých počátcích, co se komerčního nasazení týče.

Podle průzkumu, který si Ripple nechal zpracovat společností Celent, se to však brzy změní. V rámci průzkumu bylo osloveno 700 „payment professionals“, což se dá chápat jako subjekty z oblasti platebních služeb (banky apod.). Tyto subjekty pocházejí z celkem 22 různých zemí.

18 procent respondentů uvedlo, že je v produkční fázi či blízko produkční fáze s blockchainovým řešením v platbách.

Ovšem 45 procent uvedlo, že je buď v produkční fázi nebo pilotní fázi nebo blízko podpisu smlouvy s dodavatelem blockchainové technologie.

To znamená, že téměř polovina respondentů blockchainové řešení v oblasti plateb nasadila, nebo se chystá nasadit.

Co se týče kryptoměn, tak 75 procent respondentů vyjádřilo extrémní nebo velký zájem je používat v rámci finančních převodů.

Z těch, kdo už blockchainové řešení používají, se 85 procent vyjádřilo v tom smyslu, že mají extrémní nebo velký zájem digitální aktiva používat v platbách. Z těch, kdo se produkčnímu nasazení blockchainu blíží, to bylo dokonce 90 procent.

Z průzkumu tedy vyplývá, že se blíží bod zlomu, kdy polovina platebních zprostředkovatelů nasadí blockchainové řešení, přičemž drtivá většina z nich chce využít nejen blockchain, ale také kryptoměny.

Největším dodavatelem takových řešení je právě Ripple, jehož software xCurrent využívající blockchainové technologie nahrazuje Swift, zatímco xRapid přidává možnost využít kryptoměnu XRP pro rychlejší a levnější mezinárodní převody peněz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru