Binance přidává obchodní páry s XRP jako základní měnou

Jedna z největších světových kryptoměnových burz nadělila vánoční dárek XRP komunitě v podobě nových obchodních párů.

XRP komunita se stává jednou z největších a nejsilnějších, čehož využívá pro lobbování u burz, aby jejich kryptoměnu přidávaly do nových obchodních párů s jiným kryptoměnami a fiat měnami.

Dává to smysl i objektivně, XRP je druhá největší kryptoměna, navíc podstatně rychlejší a levnější na transakce než bitcoin nebo ethereum, které na burzách obvykle slouží jako základní měny pro páry s ostatními.

Přání komunity k přidání XRP jako základní měny vyhověla na Štědrý den burza Binance, když její šéf Changpeng Zhao oznámil, že XRP bude nově základní měnou, zatím v páru s tronem a zcoinem. XRP na toto oznámení reagovalo posílením.

O rozšíření obchodování s XRP se snaží také společnost Ripple, která burzy využívá s pomocí svého softwaru xRapid pro mezinárodní převody peněz. Legislativa v jednotlivých zemích zatím většinou neumožňuje bankám držet kryptoměny, a tak dočasným řešením je směrovat převody fiat peněz na XRP přes burzy, které nepodléhají tak přísné regulaci.

Oficiálně oznámenými partnery a dodavateli likvidity pro xRapid jsou v současnosti burzy Bitstamp v Evropě pro euro, Bitso v Mexiku pro mexické peso, Coins.ph na Filipínách pro filipínské peso a Bittrex v USA pro americký dolar.

Podle náznaků ve vyjádření vedení Ripplu je však partnerů více, ovšem na oficiální oznámení je třeba počkat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru