A1Finance.cz jako první v ČR spouští monetizaci obsahu přes Coil a XRP

Rozhodli jsme se implementovat inovativní způsob zpeněžení digitální obsahu, který nepotřebuje reklamu a využívá nejmodernější blockchainové technologie.

Internet nabízí mnoho obsahu zadarmo, ale také mnoho obsahu, který je zadarmo jen zdánlivě. Příkladem toho druhého jsou různé sociální sítě, za jejichž užívání uživatelé neplatí nic přímo, ale jejich cenou jsou osobní data prodávaná za účelem reklamy.

Tento model obchodování se soukromím se nelíbí čím dál většímu počtu lidí, a že není úplně v pořádku, ukazují mimo jiné monstrózní kauzy Facebooku s úniky osobních dat uživatelů.

Existují však alternativy, i když u mnoha uživatelů se nesetkají s pochopením, protože od nich vyžadují přímé vynaložení vlastních finančních prostředků. Jinými slovy uživatelé mají platit za obsah přímo, výměnou za to dostanou digitální obsah bez otravných reklam a bez zneužívání jejich osobních dat.

Jednou z takových alternativ je služba Coil. Ta umožňuje přímou monetizaci obsahu prostřednictvím streamovaných plateb. Od uživatele to vyžaduje aktivní účet u Coilu, v současnosti je jen jeden paušál za pět dolarů měsíčně. Zpeněžit tímto způsobem lze třeba i videa na YouTube. Služba je zatím v pilotním provozu, a uživatelé, kteří ji chtějí používat pro placení za obsah ostatním, musí po registraci čekat na pozvánku. Kdo chce monetizovat svůj vlastní obsah (přijímat platby), nemusí na nic čekat, používat službu může okamžitě.

Když pak uživatel s aktivním Coil účtem a instalovaným příslušným rozšířením v internetovém prohlížeči navštíví webové stránky monetizované prostřednictvím Coilu, vlastníkům těchto stránek jsou téměř v reálném čase posílané peníze podle množství obsahu, který si uživatel prohlédne.

Služba Coil při tom používá ty nejmodernější technologie, a to konkrétně Interledged Protocol, jenž slouží jako platební vrstva internetu, a kryptoměnu XRP. Tyto technologie umožňují okamžité převody peněz  po celém světě s prakticky nulovými náklady.

A1Finance.cz implementoval monetizaci prostřednictvím Coilu jako první v ČR, tedy alespoň podle seznamu monetizovaných webů, který vede tato služba.

Co to pro naše čtenáře znamená? Kdo nechce nic platit, nemusí, pro neuživatele Coilu obsah zůstane jako doposud bezplatný. Kdo Coil používá, bude při návštěvě našeho webu streamovat drobný příspěvek na náš účet.

Co si od toho slibujeme? V první řadě ne žádný zásadní finanční příjem. Coil streamuje platby v haléřích. Jde především o experiment a rozšíření povědomí o tom, že vzdání se vlastního soukromí nebo obtěžující reklamy nesjou jedinou cestou, jak konzumovat digitální obsah na internetu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru