Ripple se stane agregátorem kryptoměnové likvidity

Americká společnost Ripple poskytne svým klientům službu likvidity, která se netýká jen kryptoměny XRP.

Ripple je známý tím, že své produkty staví kolem XRP. Tuto kryptoměnu využívá v rámci své finanční sítě RippleNet pro mezinárodní transfery peněz.

Jednou z klíčových dovedností, které musel při tom získat, je zajištění likvidity na institucionální úrovni pro směnu mezi XRP a národními měnami. Tuto dovednost teď hodlá zpeněžit s novým produktem Liquidity Hub.

V rámci tohoto produktu nabídne svým firemním klientům likviditu pro nákupy a prodeje nejen XRP, ale také bitcoinu, etheru, litecoinu, bitcoinu cash a etheru classic. Další aktiva, včetně například NFT, přidá později.

Liquidity Hub je v podstatě agregátor likvidity, který je napojený na kryptoměnové burzy, market makery, OTC desky a další subjekty působící v oblasti kryptoměn. Pro každou transakci vybere z tohoto širokého okruhu zdrojů ty nejlepší nabídky a poptávky (rozuměj cenu).

Ripple uvedl, že po tomto produktu vznikla poptávka ze strany jeho současných klientů, kterých je už více než 500.

Prvním, kdo začne Liquidity Hub využívat, je americká firma Coinme, která provozuje bitcoinové bankomaty. Nový produkt Ripplu funguje zatím v testovací verzi, ze které by měl vystoupit do běžného provozu v roce 2022.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru