Ripple a nadace Gatesových připravily blockchainovou platformu pro finance třetího světa

Nadace Billa a Melindy Gatesových připravila ve spolupráci se společností Ripple platformu Mojaloop, která má přinést finance do méně rozvinutých zemí.

Ripple je společnost, která se primárně zaměřila na využití blockchainu pro finanční převody v bankovním sektoru. S nadací Gatesových využila znalosti z vývoje svých řešení pro platformu Mojaloop, jež je rovněž založená na technologiích využívaných kryptoměnami.

Mojaloop je opensourcový platební software, který má zajistit interoperabilitu mezi finančními institucemi, platebními zprostředkovateli a dalšími společnostmi s cílem poskytnout platební služby lidem v zemích, kde není vyvinutý bankovní sektor.

„Věříme, že všichni budou těžit z ekonomiky, která zahrnuje všechny lidi. Tento software může pomoct miliardám nových zákazníků a přinést masivní ekonomický růst na rozvojových trzích,“ uvedl Kosta Peric z nadace Gatesových.

„Opensource kód, který jsme vytvořili s přispěním Ripplu a také Dwolly, ModusBoxu, Software Group a Crosslake Technologies, poskytne miliardám lidí možnost dělat a přijímat platby s použitím peněženky v mobilním telefonu. Doufáme, že tak budou moci kupovat a prodávat zboží a služby bezpečným, transparentním, dostupným a okamžitým způsobem.“

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru