Regulátoři můžou shodit ceny kryptoměn, varuje UBS

Banka UBS zaslala svým klientům upozornění, ve kterém varuje před kryptoměnami a jejich vysoce spekulativní povahou.

Ceny kryptoměn vždy byly a zřejmě ještě dlouho budou velmi volatilní. Dlouhodobý trend je sice růstový, ale mnoho projektů zaniká a jejich kryptoměny se stávají bezcennými. Pro investory je to tedy velmi rizikové prostředí.

Přesto velmi lákavé, protože vysoké riziko také přináší velký potenciál pro zhodnocení. Podle jedné z nejvýznamnějších bank na světě – UBS – je však riziko příliš vysoké. A v poslední době zejména kvůli sílícímu tlaku regulačních úřadů.

„Regulátoři ukázali, že můžou zakročit a že zakročí proti kryptoměnám. Takže investorům navrhujeme, aby zůstali mimo a postavili svá portfolia kolem méně rizikových aktiv,“ uvedla banka ve svém varování investorům.

Situace je pode UBS tak vážná, že zásahy regulátorů by mohly způsobit prasknutí kryptoměn jako bubliny.

Regulační zásahy přišly například proti těžbě kryptoměn v Číně nebo ve Velké Británii proti kryptoměnovým derivátům a pákovému obchodování.

Konec kryptoměn však podle švýcarské banky přijít nemusí. „I když nemůžeme vyloučit budoucí cenové zisky v kryptoměnách, vidíme je jako spekulativní trh, který přináší významná rizika profesionálním investorům,“ uzavřela.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru