Ředitel kryptoměnové burzy Bakkt vydržel ve funkci jen čtyři měsíce

Bakkt oznámil, že s okamžitou platností končí jeho dosavadní generální ředitel Mike Blandina, který ze společnosti odchází.

Bakkt byl od roku 2018 ztělesněním nadějí na velký příliv institucionálních peněz do kryptoměn, protože za touto burzou stojí Intercontinental Exchange, která provozuje velkou tradiční burzu NYSE.

Jenomže Bakkt byl zklamáním od samého začátku, jeho start musel být několikrát odložen kvůli neshodám s regulačním úřadem, a když konečně došlo ke spuštění, obchodní objemy bitcoinových derivátů daleko zaostaly za očekáváními.

Že plány nevyšly, se projevilo na náhlém rozšíření pole působnosti o aplikaci, která má fungovat jako peněženka na kryptoměny a jiná digitální aktiva. Což není nabídka obvyklá pro kryptoměnové burzy.

Nyní Bakkt oznámil, že odchází jeho ředitel Mike Blandina, který tak ve své funkci vydržel jen čtyři měsíce od spuštění burzy do komerčního provozu. Dočasným ředitelem se stal dosavadní viceprezident David Clifton.

Pokud se podíváme na vývoj Bakktu z pohledu ostatních kryptoměnových burz, největší problém možná je úzká nabídka produktů. Soustředil se pouze na bitcoin, ke kterému nabízí termínové kontrakty a opce.

Zatímco u ostatních burz jsme svědky rozšiřování nabídky o co největší počet jiných kryptoměn. Nejlépe je to vidět na příkladu Coinbase, která se v minulosti držela jen několika málo kryptoměn, až po čase připustila, že širší nabídka pro ní bude výnosnější, a začala pravidelně přidávat další tokeny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru