Recenze investice do eKrona – pozor je to podvod!

V této recenzi se dozvíte, že investovat peníze do digitální měny eKrona se rovná vyhození peněz z okna.

O co se jedná

Na internetu můžete narazit na několik různých webových stránek, které nabízejí investici do digitální měny eKrona.

eKrona je digitalizovaná verze švédské národní měny, tedy švédské koruny. Jelikož se jedná o státem vyvíjenou a garantovanou digitální měnu, má se jednat o bezpečnou a víceméně jistou investici.

Tato investice má přinést velmi vysoké zhodnocení ve stovkách procent během několika málo měsíců.

Vyplatí se tedy investovat do švédské eKrony?

eKrona podvod

eKrona podvod

S naprostou jistotou můžeme říct, že všechny služby nabízející investici do kryptoměny eKrona jsou totální podvod.

Kde bereme tu jistotu? Ve skutečnosti, že eKrona zatím ještě neexistuje ve finální, natož veřejné podobě. Riksbank, což je švédská centrální banka, na svém webu jasně uvádí, že je eKrona stále ještě ve vývoji, přičemž zatím není známá její konečná podoba.

Navíc ještě ani nebylo rozhodnuto, jestli eKrona vůbec spatří světlo světa a začne být reálně používána! Experimenty švédské centrální banky s digitalizovanou národní měnou mají posloužit jako studie proveditelnosti a přinést odpověď, zda eKrona vůbec má smysl a přínosy.

Takže je to velmi prosté, eKrona ještě v konečné podobě ani neexistuje, tudíž se s ní nikde ani neobchoduje a není možné ji koupit či jakkoliv jinak do ní investovat.

Proto je každý web typu ekrona.com nabízející nákup eKrony podvod.

Stejně by to nebyla investice

Absurdnost podvodu s měnou eKrona spočívá v tom, že eKrona bude digitalizovaná švédská koruna. Takže to stejně nikdy nebude investiční aktivum v pravém slova smyslu.

eKrona bude vždy mít stejnou hodnotu jako švédská koruna, a komu přijde švédská koruna jako investice, která může rychle zhodnotit? Nejsou to akcie nebo kryptoměny, které můžou rychle růst.

Ano, hodnota švédské koruny vůči té české se hýbe, ale velmi málo na to, abyste od toho mohli očekávat nějaké zajímavé zhodnocení.

Jestli se jednou Česká národní banka rozhodne pro digitalizaci koruny, taky vás taky ani nenapadne, že byste do digitální koruny investovali, protože její hodnota bude vždy stejná jako u běžné koruny. Prostě národní platidlo se vším všudy, akorát v jiné (ne)fyzické podobě.

Nesmysly a lži

eKrona nemá distributora

Na webech, které nabízejí investice do eKrony, se často můžete dočíst, se jedná o oficiální distribuční kanál, který je regulovaný, a tudíž bezpečný. To je samozřejmě lež.

Jestli se jednoho dne ve Švédsku rozhodnou, že eKronu skutečně vydají a začnou používat, vydá ji švédská centrální banka, to bude její jediný emitent a distributor. Pak je otázka, jestli ji vůbec distribuuje lidem, nebo jestli bude určena jen pro použití finančními institucemi.

Takže kdokoliv se prohlašuje za oficiálního distributora eKrony, je lhář. Dnes žádný distributor neexistuje, v budoucnu to bude švédská centrální banka.

A Evropská unie samozřejmě žádné přijetí eKrony neplánuje. Pokud Švédsko svoji digitální korunu vydá, bude to švédská měna a EU zůstane u eura. Které se mimochodem velmi pravděpodobně také dočká své digitální verze.

Regulace

Jak eKrona podvod funguje

Na závěr zbývá vysvětlit, jak je podvod s eKronou postaven, aby vás připravil o peníze. Je to velmi prosté, funguje stejně jako většina všech investičních podvodů na internetu, se kterými se setkáváme.

Pokud se registrujete jako investoři do eKrony, brzy budete přesměrováni na webové stránky neregulovaného a pochybného brokera, který spolupracuje s podvodníky, kteří podvod se švédskou digitální měnou připravili.

Bude vám vytvořen účet u tohoto pochybného brokera, který ani e-Kronu nenabízí, protože ani nemůže, jak jsme si už vysvětlili. Pak z vás začnou lákat peníze na všelijaké investice, můžou vám dokonce ukazovat ziskové obchody na vašem účtu, ale vše bude falešné. Všechny peníze, které jim pošlete, ze ztratí, a vy je jen těžko budete dostávat zpět.

Budou vás čekat agresivní výzvy k dalším vkladům na účet, podvodníci se budou snažit z vás dostat co nejvíce peněz. To je vše, co od toho můžete čekat.

eKrona recenze – závěr

Všechny investice do eKrony jsou nesmysl a hlavně podvod, protože eKrona ještě zatím ani neexistuje. Vyhněte se všem službám, které nákup švédské národní kryptoměny nabízejí!

Pokud chcete obchodovat se skutečnými kryptoměnami, začněte na bezplatném demo účtu u regulované společnosti.

Jestli se někdy rozhodnete investovat skutečné peníze, ujistěte se, že rozumíte všem rizikům.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru