Recenze AppUmbrella a AppUCoin – pochybná kryptoměna s otázkou o legalitě

V této recenzi se dozvíte, jaké problémy jsou spojené s projektem AppUmbrella a kryptoměnou AppUCoin.

Co je AppUmbrella

PoplatkyUchopit definici projektu AppUmbrella není úplně snadné, protože jeho webové stránky jsou velmi skoupé. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o projekt zastřešující aplikace pro mobilní zařízení.

Ovšem detailnější pohled na videa, která systém vysvětlují, ukazuje, že se jedná o Multi Level Marketing (MLM) či pyramidu, přičemž zmíněné aplikace jsou jen druhotné.

Do všeho ale ještě vstupuje kryptoměna AppUCoin (AUC) a její těžba, jejíž hodnota je údajně krytá fiat měnou a garantována emitentem.

Registrační poplatek do AppUmbrella činí 605 Kč, roční udržovací poplatek 100 Kč, přičemž si pak můžete přikupovat těžební věže za 900 Kč. V tomto systému údajně můžete vydělávat desítky až stovky tisíc korun měsíčně.

Problémy

PyramidaDetailní pohled ukázal dvě dimenze AppUmbrella. Tou první je pyramidové schéma, která vám nabízí výdělky tím, že budete do systému dohazovat další lidi, z jejichž registračních poplatků budete dostávat provize. Aby systém nebyl na první pohled nelegální, jsou tu zmíněné mobilní aplikace jako produkt, k němuž si formálně kupujete přístup.

Nicméně tato dimenze znamená, že pokud nebudete do systému získávat další lidi, nic nevyděláte. Druhou dimenzí je těžba kryptoměny AppUCoin, ale ta je ještě problematičtější.

AppUCoin (AUC)

První problém kryptoměny AppUCoin je, že je velmi pochybná. Nepodařilo se nám nikde najít její technickou dokumentaci (white paper), žádný kód, žádnou funkční systém, žádný veřejný blockchain, žádné další informace. To vyvolává silné pochybnosti o tom, zda AppUCoin je vůbec reálná kryptoměna, nebo jen fiktivní měna evidovaná v databázi emitenta.

Neuskutečněný vstup na burzu

Žádná burzaPodle prezentací AppUmbrella se mělo s kryptoměnou AppUCoin od ledna 2019 obchodovat na burzách, což by jí dodalo na důvěryhodnosti, protože by se tím alespoň prokázala její existence.

Ovšem zjevně se tak nestalo, AUC je světu naprosto neznámá kryptoměna, v žádných přehledech typu Coinmarketcap.com ji nenajdete, tudíž se s ní na žádné otevřené burze neobchoduje. To posiluje pochybnosti o tom, zda AppUCoin vůbec jako kryptoměna existuje.

Neregistrovaný cenný papír?

Je to cenný papír?Další potenciálně velmi velký problém AppUCoinu je jeho povaha, která podle našeho názoru odpovídá cennému papíru. AppUCoin totiž je podle jeho tvůrců krytý fyzickými penězi na bankovním účtu, který bude auditován, a je garantována jeho minimální hodnota.

To znamená, že AppUCoin nemá žádnou vnitřní hodnotu, jeho hodnota je úzce spjatá s jeho vydavatelem, který se za něj zaručuje a slibuje, že vám ho smění za skutečné peníze. AUC tak představuje závazek emitenta, z vás jako držitele AUC se stává věřitel, což naplňuje definici cenného papíru.

A netřeba dlouze rozebírat, že emise cenných papírů je silně regulovanou záležitostí, na kterou potřebujete oprávnění od České národní banky, které AppUmbrella nemá.

Může se tedy velmi snadno stát, že proti AppUmbrella regulátor zasáhne a systém bude muset ze dne na den skončit.

AppUCoin může mít nulovou hodnotu

Jelikož se s AppUCoinem neobchoduje na žádné veřejné burze a jeho hodnota je pouze garantována společností App Umbrella, co se stane, když společnost ze dne na den skončí? AppUCoin bude mít nulovou hodnotu.

Nebo společnost nemusí ani skončit, prostě může z jakéhokoliv důvodu být neschopná či neochotná dodržet své závazky a z AUC se stane bezcenný kus kódu v nějaké databázi.

AppUmbrella uvádí, že hodnota AUC je dána mobilními aplikacemi, které generují příjmy z reklamy. Pohled na tyto aplikace vyvolává otazníky, protože mezi nimi není žádný trhák, který by mohl pokrýt výdělky, které vidíte v prezentacích.

Navíc příjmy z reklamy nikdy nejsou stabilní, a proto nelze nikdy dopředu garantovat výdělky z nich. Na výdělky jsou proto podle všeho používány peníze z členských poplatků, a jak už jsme uvedli, aplikace se zdají být jen druhotné.

Hodnocení

Kryptoměna AppUCoin projektu AppUmbrella je velmi pochybná, nenašli jsme žádný důkaz o její existenci, navzdory slibům se s ní neobchoduje na žádné veřejné burze, navíc jsou tu otázky o její legalitě vzhledem k její povaze, která podle nás odpovídá cennému papíru.

8 názorů na “Recenze AppUmbrella a AppUCoin – pochybná kryptoměna s otázkou o legalitě”

  1. To by jsi chtěl vědět

    LulW to boomeři zde to je tak KKonaW.

    Až jiným bude tento systém vydělávat příkladem 100000 za hodinu ti kteří nevěřili budou litovat…

    1. mám ji tady staženou i s rozsudkem, gratuluju k vítězství! Připravujeme totéž, plus žalobu na konkrétního agenta za opakované lživé informace a pokračování v tresné činnosti, kdy první kradl pro Kubíčka WSM a teď pro Kubíčka AppUmbrella. A pokud nedostane přes prsty, tak bude krást dál a dál. Držte palce! 🙂

  2. Je to celé podvod, hlavně říkali že když se člověk zaregistruje tak to prostě má a teď jsem zjistila že bych si musela znovu koupit členství (obnovit). Takže ty coiny co se mi tam natezily tak zmizely ale to je stejně jedno protože na burzu to nikdy nepůjde. Jsou to jen podvodníci.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru